własny biznes

Wsparcie unijne dla początkujących przedsiębiorców. Lud pracujący miast i wsi ukontentowany!

Wysłane przez citysfera w pt., 06/09/2013 - 07:58

Polskiej klasy średniej praktycznie nie ma. Jedną z metod jej utworzenia miały być fundusze unijne przyznawane na zasadzie bezzwrotnej dotacji na działalność gospodarczą. Wypada tutaj wyjaśnić, że w tzw. krajach rozwiniętych to właśnie mały biznes stanowi podstawę gospodarek tych państw. Molochów jest wbrew pozorom niewiele i nie dałyby rady „uciągnąć” PKB kilkudziesięciomilionowego kraju. PKB tworzą, w przeważającej mierze, małe i średnie firmy (piekarnie, warsztaty samochodowe, małe sklepy itd.)

Prawdziwe oblicze biurokracji. Refleksja polskiego przedsiębiorcy. Czy biznes w Polsce się opłaca?

Wysłane przez citysfera w czw., 07/02/2013 - 20:01

Wyobraźmy sobie hipotetyczną sytuację: organizujemy przyjęcie imieninowe. Chcemy należycie ugościć zaproszonych znajomych i własnoręcznie przygotowujemy potrawy na stół. Dla równego rachunku (bo tylko o przykład chodzi) robimy domowym sposobem, we własnej kuchni, 10 kg wędlin i 10 kg ciast. Całość okraszamy pięcioma różnymi sałatkami, a jako trunek serwujemy wino własnej produkcji.

10 "najlepszych" nazw domen internetowych.

Wysłane przez anakonda w ndz., 21/10/2012 - 12:51

Strona internetowa to 25% sukcesu, dobra nazwa strony internetowej to połowa sukcesu, ale brzmiąca, wpadająca w ucho domena - to 120% sukcesu! Wiele osób rozpoczynających działalność szuka nazwy dla swojej firmy sprawdzając najpierw dostępność domeny internetowej. Nie ma idealnej "recepty na sukces" - ale oprzeć się na sprawdzonym wzorze zawsze warto :)