Warszawa

Nowy Świat wśród najdroższych ulic handlowych świata!

Wysłane przez melisa w śr., 13/11/2013 - 14:17

Causeway Bay w Hongkongu jest najdroższą ulicą handlową na świecie – wynika z raportu firmy doradczej Cushman & Wakefield. Drugie miejsce zajęła Fifth Avenue w Nowym Jorku. W Europie najwyższe czynsze za powierzchnię handlową płacą najemcy na Polach Elizejskich w Paryżu. Na najdroższej ulicy w Polsce – warszawskim Nowym Świecie – czynsz jest 25 razy niższy niż na Causeway Bay.

Zalana Hania...

Wysłane przez Lech Walesa w ndz., 23/06/2013 - 20:39

Kiedy będzie gotowy tunel? Pisaliśmy o tym kawał czasu temu, a jak warszawski tunel był nieczynny, tak dalej jest. Za to HGW w dobrej formie, trzyma się tak ramy, że na 5 rano zorganizowała konferencję prasową w sprawie tunelu. Na pytania nielicznie zabranych (kto ma zdHowie zHywać się o 5 rano w niedziele?...a propos H: Tusku też ma chyba problemy z wymową - znak rozpoznawczy kto się nadaje do rządzenia?) pani prezydent Warszawy miała w zasadzie jedną odpowiedź: HGW.

Tak się "szyje" w stolicy!

Wysłane przez kaczystann w wt., 30/04/2013 - 07:58

Warszawa - to brzmi tłumnie... Kto był - ten wie, a kto nie był - się dowie :)
Film z 1972, zadanie domowe "znajdź choć 1 różnicę między 1972 i 2013" :)

HGW buduje drugą linię metra warszawskiego. Jak idzie budowa stołecznego metra? HGW...

Wysłane przez Bobudowniczy w pt., 15/02/2013 - 11:43

Budowa drugiej linii metra w Warszawie idzie pełną parą. Najpierw, w ramach racjonalizacji, wywalono dziurę w tunelu na Wisłostradzie i w związku z tym rzeczony tunel jest nadal zamknięty - do odwołania. Kiedy nastąpi "zdjęcie blokady" i ponowne otwarcie tunelu? HGW... Należy przypomnieć, że tunel jest już nieczynny ponad pół roku, kierowcy przeklinają objazdy, a kolejne komisje odpowiedzialne za wydanie pozwolenia na uruchomienie tunelu przekomarzają się między sobą i udowadniają sobie nawzajem słuszność swoich racji.

Modnie, na topie, w dobrym stylu - czyli jak się żyje w stolicy!

Wysłane przez warszawiak22 w sob., 01/09/2012 - 22:44

Kiedyś nazywana Paryżem północy miała swój niepowtarzalny, przedwojenny status wielkiego miasta. A wtedy to było naprawdę coś! Dzisiejsze ursynowskie blokowiska czy betonowe "sypialnie" dla robotników z warszawskiej huty nie mają nic wspólnego z latami 20. 30. I pewnie dlatego ci, których życie zmusiło do przeprowadzki z małych miasteczek i wsi do stolicy, próbują za wszelką cenę kupić sobie choć trochę "szerokiego świata".

Wojna polsko - ruska na ulicach Warszawy! Ranny dziennikarz "Gazety Wyborczej"!

Wysłane przez Koxownik w wt., 12/06/2012 - 23:08

Niestety, choć większość kibiców z Polski i Rosji przyrzekała sobie, że nie da się sprowokować, wygląda na to, że alkohol zrobił swoje. Oczekiwanie na mecz Polska-Rosja rozpalił bojowego ducha nie tylko w piłkarzach i wystarczyła iskra, by już doszło do bijatyk w Warszawie. Po krwawych zajściach zatrzymano ok. 40 osób