polactwo

Z przodu prestiż, z tyłu goła d..a :)

Wysłane przez cienkibolek w sob., 14/12/2013 - 15:04

Niedawno byłem świadkiem bardzo symbolicznego zdarzenia. Czekałem u fryzjera na swoją kolej, kiedy w pewnej chwili weszła ubogo odziana kobieta z równie ubogo odzianym mężem / gachem, oboje usiedli, kobieta wzięła do ręki gazetę (nie podam tytułu - kryptoreklama :)) i oznajmiła niby to do siebie, ale tak, żeby wszyscy usłyszeli: "Zobaczymy co tam red. X pisze o naszych biednych artystach". Rozsiadła się z gazetą i po chwili "lektury" rzuciła, znowu niby to do siebie: "Ten X całkiem mądrze pisze o teatrach operowych". Nie dałem rady, musiałem wyjść, bo głupio mi było się śmiać na miejscu.

Debata sejmowa, czyli bagno polskiej polityki.

Wysłane przez INDIANIN91 w sob., 14/07/2012 - 20:21

Poziom "debaty" podwórkowo-menelski. Ciężko to oceniać w jakiejkolwiek kategorii, bo to co zaprezentowali przeciwnicy polityczni mówi wystarczająco dużo i dobitnie świadczy o jakości naszej debaty publicznej. Chociaż w tym przypadku określenie "publiczny" wywołuje zupełnie inne skojarzenie...

"Flexible" studentka prosto z Londynu. Skąd ten tani szpan?

Wysłane przez stu3dentka w pon., 04/06/2012 - 23:17

Pewnie wystarczyło maksymalnie pół roku, żeby zapomnieć polskiego języka. Jak to jest Waszym zdaniem: angielski lepszy od ojczystego? Proponuję komentarze jako ankietę.