Zespół Jarzębina Gwiazdorzy?

Wysłane przez eurokicia w pt., 25/05/2012 - 23:28

Zespół Ludowy Jarzębina, który wygrał konkurs na hymn Euro 2012 straszy sądem wszystkich którzy ośmielą się przerobić ich utwór.
Zatrudniły managera, który ma pomóc w ściganiu prześmiewców. Na pierwszy ogień poszedł zespól Bliss, który według Jarzębiny dopuścił się przestępstwa bo wykorzystał i sparodiował utwór "Koko Euro Spoko" do własnych celów.
W związku z tym grupa Bliss wydała oświadczenie:
"Zadzwonił do nas manager Jarzębinek, że wykorzystaliśmy bez ich zgody tekst "Koko Euro Spoko". Wytłumaczyliśmy, że ich tekst był inspiracją, co mieści się w regulacjach prawa autorskiego, bo nie dosłownie przekazujemy treść ich tekstu. Nasze nagranie to rodzaj żartu muzycznego, który funkcjonuje podobnie jak w kabaretach. Ponadto wyjaśniliśmy, że wszelkie tantiemy za wykonanie naszej wersji przecież spływają na konto Jarzębinek, a nie na nasze, a my nie osiągamy z tego tytułu żadnego dochodu. Manager jednak postraszył nas skierowaniem sprawy na drogę sądową".

Zdaje się, że Jarzębinki zapomniały, że muzykę którą wykorzystały w swoim hicie również zapożyczyły bez pytania jej twórców.

Posłuchajcie utworu Bliss.

Obraz: 
Zespół Jarzębina wygrał konkurs na hymn Euro 2012 z utworem "Koko Euro Spoko"
Zespół ludowy Jarzębina zwycięzca konkursu na hymn Euro 2012.
Wideo: 
zespół Bliss Koko Euro Spoko

Komentarze

CAPTCHA
Antyspam (wielkość liter ma znaczenie)
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.

Wysłane przez kari_512 w ndz., 27/05/2012 - 16:07

ciekawe czy nergal zrobi cover?

Wysłane przez piłkarz_11 w wt., 29/05/2012 - 17:10

pewnie zrobi bo takie lubi :)

Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w wt., 31/01/2017 - 20:16

hello!,I love your writinjg verry much! percentage we keep up a correspondence extra about your post on AOL? I need a specialist in this houuse to unravel my problem. May be that is you!