Polska kraj... złodziei i idiotów :)

Wysłane przez citysfera w wt., 28/01/2014 - 14:31

Jedni żerują na drugich. Kiedy złodziej może kraść, a oszust oszukiwać? Kiedy i jeden, i drugi znajdą naiwnych idiotów (w sumie idiota jest zawsze naiwny, tylko o tym nie wie, bo jest idiotą), którzy NIE CZYTAJĄ PODPISYWANYCH PRZEZ SIEBIE UMÓW. Tu idiota wykazuje się należną sobie głupotą, bo mądry przecież umowę (każdą) dokładnie przeczyta, a jak czegoś nie zrozumie, to się do tego przyzna i nie da naiwnie nabrać. Logiczne "sprzężenie zwrotne".

Idioci nie czytają umów. Jeżeli jakimś cudem przeczytają, nie rozumieją. Nie rozumieją, bo są idiotami i panicznie boją się do tego przyznać (cecha typowa dla idioty), więc chcąc uchodzić za mądrych nie zadają pytań (tak idiota pojmuje bycie mądrym - też typowa cecha). W efekcie wpadają jak g...o w przerębel, a dopiero jak wpadną, łapią się za głowę i szukają pomocy: "ja nie wiedział, to on, to on mnie naciągnął, ja nic nie wiedział, nie widział, nie przeczytał..."

Do rzeczy: w pułapkę sklepów 3czekolady.pl, 3pierniki.pl i 3cukierki.pl wpadło tysiące osób. Sklepy żądają comiesięcznych opłat w wysokości 201 zł - czytamy w serwisie gazeta.pl.

16 grudnia w sieci pojawiły się trzy sklepy: 3czekolady.pl, 3cukierki.pl i 3pierniki.pl. Za darmo oferowały kosz pełen słodyczy wartych 250 zł. I do tego całkowicie bezpłatnie, wystarczy się zarejestrować i udostępnić link do strony na swoim Facebooku. W regulaminie nie było żadnych kruczków - pisze gazeta.pl. Sklepy powoływały się na współpracę z Allegro i ich Programem Ochrony Kupujących.

Okazało się, że żadnego kosza nie ma, a w mailu potwierdzającym rejestrację jest za to umowa pomiędzy internautą a sklepem. Jest też nowy regulamin, który mówi: rejestracja, czyli podpisanie umowy, zobowiązuje do comiesięcznej opłaty abonamentowej w wysokości 149 zł. Umowa jest na czas nieokreślony.

"Początkowo informacja o cenie w ogóle nie znajdowała się w regulaminie, dopiero na późniejszym etapie została dodana przez przedsiębiorcę, co więcej, umieszczono ją na samym końcu skomplikowanego dokumentu i została napisana słownie, co potęguje trudność dostrzeżenia kwoty - inne liczby znajdujące się w dokumencie są wyrażone cyframi" - pisze w swej ekspertyzie polski oddział Europejskiego Centrum Konsumenckiego. W połowie stycznia sklep podniósł jeszcze opłatę abonamentową - do 201 zł - czytamy w gazeta.pl.

Europejskie Centrum Konsumenckie przeanalizowało przypadek 3czekolady.pl i opierając się na regulaminie sklepu oraz wyjaśnieniach internautów, uznało, że stosuje "nieuczciwe praktyki rynkowe wprowadzające w błąd". ECK w swoim stanowisku uznało, że umowy ze sklepami 3czekolady.pl, 3pierniki.pl i 3cukierki.pl są nieważne, jeśli wziąć pod uwagę, że zostały zawarte pod wpływem błędu. "Istnieją przesłanki, aby działanie firmy Pride zakwalifikować jako naruszenie art. 286 kodeksu karnego (oszustwo)" - piszą urzędnicy.

Obraz: 
Idioci nie czytają umów. Jeżeli przeczytają, nie rozumieją. Nie rozumieją, bo są idiotami i nie zadają pytań, żeby nie uchodzić za idiotów. Idioci.
Kategoria: 

Komentarze

CAPTCHA
Antyspam (wielkość liter ma znaczenie)
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.

Wysłane przez misiek (niezweryfikowany) w śr., 29/01/2014 - 09:00

100 / 100 :) cały czas mam do czynienia z takimi "mądrymi idiotami" i wszyscy uważają że są strasznie mądrzy i cwani - tego autor(ka) nie napisał(a), ale i tak wynika bezpośrednio z tekstu. Tylko nie rozumiem, po co jakieś komisje odwracają kota ogonem?

Wysłane przez gazeta.pl (niezweryfikowany) w śr., 29/01/2014 - 15:11

"odwracają", bo winny jest nie ten, który się dał nabrać, ale ten, który nabierał. wyraźnie jest napisane: żadnego koszyka nie było

Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w śr., 05/02/2014 - 14:50

ty tez jestes idiota

Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w czw., 06/02/2014 - 19:26

powiedzial co iwiedzial D:

Wysłane przez kanciarz111 (niezweryfikowany) w pt., 21/02/2014 - 20:29

Mam spore doświadczenie w sprzedaży i jedno wiem na pewno - numer można zrobić tylko z oszustem, uczciwego nie udało mi się nigdy oszukać. Tylko taki co się uważa ze magacwaniaka i megakozaka pójdzie na robienie kantów pod warunkiem że uwierzy że to on ona robi kant. Dotyczy to wszystkiego jak leci od kradzionego towaru po umowy bankowe, a wierzcie mi umowy bankowe to jest dopiero kant