Rockefellery użytkownika

Wprowadź liste użytkowników oddzieloną przecinkami.

"Poczta polska uczyć się język polski" uwaga na oszustów internetowych podszywających się pod pocztę!

Wysłane przez citysfera w śr., 20/04/2016 - 22:14

"Kurier nie dostarczył przesyłkę do numeru zgłoszenia ########## na adres 19.04.2016, ponieważ nikt w tym czasie".
Drugi kwiatek:
"Poczta Polska będzie miała prawo do ubiegania się koszty utrzymania przesyłka 50 zł za jeden dzień".

Zaznaczam, że nie mieszkam pod adresem 19.04.2016 i dlatego kurier nie mógł "dostarczyć przesyłka". Dodam też, że nie, nikt w tym czasie :)
"Koszty utrzymania przesyłka" niech sobie pokrywają "nadawca przesyłka" i Poczta Polska :)

Co robią panie w urzędzie skarbowym?

Wysłane przez citysfera w śr., 10/06/2015 - 15:22

Siedzą na vacie i grzebią w picie, czyli "Polska podatkowym rajem dla właścicieli food truck'ów".

Jak działają food trucki w Polsce? Bez podatku od nieruchomości i opłaty targowej, 
ze zwolnieniem z kas fiskalnych - donosi "Rzeczpospolita".

Przedsiębiorca w sieci: uwaga na pułapki zastawiane przez serwisy internetowe!

Wysłane przez citysfera w śr., 30/07/2014 - 12:56

Internet to nie tylko źródło informacji i rozrywki, ale nierzadko również przyczyna problemów. Korzystając z sieci, należy zachować szczególną ostrożność. Próba skorzystania z „luksusowego” (jak pisze o nim właściciel) serwisu o tematyce prawniczej, może przysporzyć sporo kłopotów przedsiębiorcom.

Nie brakuje i nie zabraknie cwaniaków chcących łatwo zarobić duży grosz. Dlatego uważaj, co robisz w sieci, na co i na jakich stronach klikasz!

Wszystko zaczyna się od maila, w którym redakcja serwisu przesyła link z frapującym tekstem, na przykład: „To skandal! Proszę o wyjaśnienie.”

Biurokratyczne formalności blokują uruchomienie targowiska za 1,5 mln zł

Wysłane przez citysfera w wt., 01/07/2014 - 09:58

Gmina Ujazd zainwestowała w utworzenie targowiska 1,5 mln zł. Budynek jest gotowy, ale samorząd nie może go otworzyć. Urząd marszałkowski nie zgadza się, by zarządzała nim "komunalka" - podaje portal nto.pl.

Burmistrz Tadeusz Kauch jeszcze w kwietniu poinformował urząd marszałkowski, że targowiskiem będzie zarządzać Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Ujeździe. Z początkiem czerwca urząd zakwestionował jednak takie rozwiązanie. Jego zdaniem "komunalka" nie może być zarządcą, bo formalnie wchodzi w skład urzędu gminy i nie ma tzw. osobowości prawnej.

"Darmozjady społeczne", czyli ilu jest nauczycieli w Polsce.

Wysłane przez citysfera w czw., 20/02/2014 - 15:02

Słyszy się od czasu do czasu (idą wybory do PE, więc teraz będziemy słyszeć to częściej) "ile kosztuje podatników budżetówka" i "że trzeba z tym wreszcie zrobić porządek". Gadanie gadaniem, ale są grupy zawodowe zatrudnione w sferze budżetowej, które takie gadanie i dotyka, i wkurza.

Polska kraj... złodziei i idiotów :)

Wysłane przez citysfera w wt., 28/01/2014 - 14:31

Jedni żerują na drugich. Kiedy złodziej może kraść, a oszust oszukiwać? Kiedy i jeden, i drugi znajdą naiwnych idiotów (w sumie idiota jest zawsze naiwny, tylko o tym nie wie, bo jest idiotą), którzy NIE CZYTAJĄ PODPISYWANYCH PRZEZ SIEBIE UMÓW. Tu idiota wykazuje się należną sobie głupotą, bo mądry przecież umowę (każdą) dokładnie przeczyta, a jak czegoś nie zrozumie, to się do tego przyzna i nie da naiwnie nabrać. Logiczne "sprzężenie zwrotne".

Juma narodowa, czyli co mi zrobisz jak mnie złapiesz? :)

Wysłane przez citysfera w pt., 13/12/2013 - 15:18

Handlowcy alarmują, że po miesiącu od wejścia w życie nowych przepisów można zaobserwować szkodliwe skutki zmian prawnych zmniejszających próg wartości od jakiej kradzież jest uznawana za przestępstwo.

Bareja? Nie. Ale sytuacja jak opisana przez śp. reżysera. Kolejny dowód na to, że chłopomentalność jest ponadczasowa :) Władza Ludowa pozwala kraść, bo wie, że ludzie nie mają z czego żyć, więc nałożyli "podatek od jumy". Na kogo? Oczywiście na przedsiębiorców!

Wsparcie unijne dla początkujących przedsiębiorców. Lud pracujący miast i wsi ukontentowany!

Wysłane przez citysfera w pt., 06/09/2013 - 07:58

Polskiej klasy średniej praktycznie nie ma. Jedną z metod jej utworzenia miały być fundusze unijne przyznawane na zasadzie bezzwrotnej dotacji na działalność gospodarczą. Wypada tutaj wyjaśnić, że w tzw. krajach rozwiniętych to właśnie mały biznes stanowi podstawę gospodarek tych państw. Molochów jest wbrew pozorom niewiele i nie dałyby rady „uciągnąć” PKB kilkudziesięciomilionowego kraju. PKB tworzą, w przeważającej mierze, małe i średnie firmy (piekarnie, warsztaty samochodowe, małe sklepy itd.)

Tylko 30 z 200 wód butelkowanych ma cechy wody mineralnej. Reszta to kranówka?

Wysłane przez citysfera w pon., 19/08/2013 - 15:24

Prawdopodobnie tak, i to w większości przypadków nawet nieprzegotowana.
Prawie 70 litrów na głowę - tyle wody butelkowanej wypije w tym roku przeciętny Polak. W większości będą to kuszące etykietami "zdroje", tak naprawdę mające niewiele wspólnego z wodami mineralnymi. Co więcej - składem przypominające kilkaset razy tańszą wodę z kranu, twierdzi - "Dziennik Polski".

Dlaczego papierowych rachunków nie wolno wrzucać do kosza na papier?

Wysłane przez citysfera w wt., 09/07/2013 - 08:39

Od 1 lipca większość Polaków segreguje śmieci według zasad określonych przez lokalnych urzędników. Razem z czytelnikami, którzy przesyłają nam pytania o selektywną zbiórkę, próbujemy rozszyfrować intencje autorów tych regulaminów.

W niektórych miastach, np. Poznaniu czy Tarnowie, do pojemników na papier nie wolno wrzucać faktur i rachunków. Powód?

- Sądzę, że dlatego, że są zadrukowane - mówił bez przekonania Walerian Ignasiak, rzecznik Związku Międzygminnego Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej.

Strony