Jak szef fundacji KidProtect Jakub Śpiewak sam sobie fundował....

Wysłane przez melisa w wt., 19/02/2013 - 00:32

Jakub Śpiewak stworzył fundację KidProtect, która miała za zadanie walczyć z pedofilią w sieci. Jednak jak się okazało pan Śpiewak tak się rozkręcił, że zaczął wydawał pieniądze fundacji na swoją luksusową odzież, biżuterię, wakacje....
Na swojej stronie internetowej poinformował, że wycofuje się z życia publicznego i jako główny powód podaje błędy w zarządzaniu fundacją, jego zaniedbania oraz jak to ładnie ujął niefrasobliwość uniemożliwiają dalszą działalność fundacji.
Pisze również "Umiem robić różne rzeczy (…), ale nie umiałem być szefem fundacji gdy ta się rozrosła. Nie umiem zarządzać ludźmi, nie umiem sprawnie pozyskiwać środków na działalność. Przede wszystkim jednak okazuje się, że jestem bałaganiarzem, człowiekiem niefrasobliwym. Tyle że stałem się w jakimś stopniu osobą publiczną, a osobie publicznej wolno mniej."
Śpiewak rozporządzał pieniędzmi jakby to były jego prywatne środki. Z wyciągów z kont bankowych fundacji z 2011 roku wyłania się dość skandaliczny obraz zarządzana jej majątkiem.
Na wyciągu z konta było kilkadziesiąt płatności ze sklepów z markową odzieżą (m.in. Peek and Clopenburg, Van Graff, TK Maxx, Timberland). Jednorazowo Jakub Śpiewak zostawiał tam ponad 2000 zł! W ciągu roku w samych sklepach z odzieżą wydał prawie 30 tysięcy złotych. Następnie u jubilera zostawił 685 złotych, a w perfumeriach i sklepie z zegarkami - prawie 6 tysięcy. Pieniądze fundacji wydawał również w aptekach i księgarniach - prawie 4 tysiące złotych. Na oprawki do okularów wydał ponad 3 tysiące złotych. Również za pieniądze fundacji poleciał wraz z narzeczoną na wakacje do Turcji
Do ujawnienia sprawy doszło dzięki Dorocie Zawadzkiej, która odkryła nieprawidłowości w zarządzaniu fundacją. Według niej najlepszym słowem, które pozwala wyjaśnić działanie Śpiewaka, jest "próżność".
– Zgubiło go poczucie władzy. Nie od parady mówi się, że władza demoralizuje, nie tylko polityków – komentuje. Dorota Zawadzka przyznaje, że o sprawie wie od października. – To sprawa, która mnie zżerała przez cały ten czas. Zrobiłam to, co mogłam, czyli rozmawiałam z dziewczynami z fundacji, wspierałam je i nakłoniłam do zgłoszenia do prokuratury – mówi Zawadzka. Od razu wtedy poinformowała o sprawie radę fundacji.
– To dramat dla całego środowiska – mówi poruszona Zawadzka. – Jakub Śpiewak ponosi za to całkowitą odpowiedzialność.
"Zabałaganić", czy "na wygłupiać się" to może małe dziecko. Są inne słowa, a w tym wypadku właściwym słowem jest "kradzież". Tak to się nazywa, jakkolwiek strasznie to wszystko wygląda. To jest dla mnie jak grom z nieba – podsumowuje poruszona sprawą Dorota Zawadzka.
Cała afera może uderzyć w inne fundacje i organizacje dobroczynne. Która to już fundacja która funduje przede wszystkim prezesowi?

Obraz: 
Jakub Śpiewak szef fundacji KidProtect źle gospodarował majatkiem fundacji
Dorota Zawadzka wykryła nieprawidłowości w funkcjonowaniu fundacji KidProtect
Kategoria: 

Komentarze

CAPTCHA
Antyspam (wielkość liter ma znaczenie)
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.

Wysłane przez zapluty karzel ... w wt., 19/02/2013 - 10:58

juz go lubie!

Wysłane przez Lech Walesa w wt., 19/02/2013 - 13:04

Głupi móg powiedzieć wygrałem w totka! Ja tak robiem i mnie wierzom jemu by tez uwierzylim :)

Wysłane przez kropEczka w wt., 19/02/2013 - 14:39

niezła sztuka z tej Zawadzkiej! wyautowali ją z tv szuka dojścia i znalazła biedne dzieci okradane przez złego prezesa Jakuba Ś. co to jest, że jak trzeba coś załatwić to zazwyczaj kupczy się dziećmi? może dlatego, że są kompletnie nieświadome i nie potrafią się obronić?

Wysłane przez sun-of-peru w śr., 20/02/2013 - 09:40

3 rp ma takie fundacje na jakie sobie zasłużyła. dziwne, że pani zawadzka poruszona jest działalnościa jakuba śpiewaka, a nie ruszają ją złodzieje piastujący najwyższe urzędy w państwie. tam kradzież jest na porządku dziennym, pan minister finansów przez 5 lat pracy w resorcie zaoszczędził 60 mln złotych - i to pani zawadzkiej nie przeszkadza? coś mi się wydaje, że kropEczka ma racje...

Wysłane przez Maricca22 w śr., 20/02/2013 - 18:10

Kurde...a ja dziadowi oddałam 1% podatku...Czy to może być podstawą do zażądania np. spodni Van Graffa?

Wysłane przez prawdziwypolak w śr., 20/02/2013 - 18:21

Moim zdaniem problem cała sprawa pokazuje jak problem jest poważny. Przecież to nie jest jeden Jakub Śpiewak i jedna fundacja, takich jak on jest na 100% cała masa. Od tvnów i polsatów zaczynając, a na rydzykach kończąc. Każdy łupi jak się da, ile i kogo się da, a dzieci są bardzo nośnym tematem. Łatwo ruszyć potencjalnych ofiarodawców i zrobić z nich ofiary dawców. Od dawna dostaję maile z prośbą o wpłacenie na konto na rzecz X Y, dołączane jest też zdjęcia dziecka np. na wózku, a potem się okazuje, że albo nie ma takiej fundacji, albo jest, ale ma inny nr konta niż podany w mailu....

Wysłane przez marianesQ w czw., 21/02/2013 - 19:19

słuchajcie a prezydęt Wałes rzymski cesarz nie założył jakiejś fundacji kiedyś? instytut im. Lecha Wałęsy? :)

Wysłane przez 420-1sztosik w czw., 21/02/2013 - 19:40

walesa zakładał ale chyba kondoma jak dymał jaruzela :)

Wysłane przez yajco60001 w ndz., 24/02/2013 - 12:48

tak założył worek na głowe tow bolka

Wysłane przez CBA88211 w śr., 27/03/2013 - 19:57

Już go załatwiliśmy :) ale mu sie nie dziwimy: jak sie krowa daje doic to trzeba doic puki jest co :DDD

Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w wt., 31/01/2017 - 17:35

Ahaa, its nice discussion about this piece of writing at tthis place at thos blog, I have read all that, so now me also commenting at this place.