Co robią panie w urzędzie skarbowym?

Wysłane przez citysfera w śr., 10/06/2015 - 15:22

Siedzą na vacie i grzebią w picie, czyli "Polska podatkowym rajem dla właścicieli food truck'ów".

Jak działają food trucki w Polsce? Bez podatku od nieruchomości i opłaty targowej, 
ze zwolnieniem z kas fiskalnych - donosi "Rzeczpospolita".

Doradca podatkowy Grzegorz Gębka tłumaczy na łamach "Rz", że food trucki nie mają obowiązku opłacania podatku od nieruchomości, a muszą go płacić klasyczne, stacjonarne bary. Przyczepy z jedzeniem mogą też wciąż korzystać ze zwolnienia z kas fiskalnych do 20 tys. zł obrotu rocznie. To nie wszystko. Food trucki nie muszą odprowadzać opłaty targowej (nie prowadzą sprzedaży, ale świadczą usługi).

Działalność mobilnych barów inaczej jest traktowana w ustawie o VAT. Jak tłumaczy inny doradca, Tomasz Krywan, sprzedaż przygotowanych posiłków, np. pizzy albo burgera, to nie usługa gastronomiczna, ale dostawa towarów. Przysługuje na nią preferencyjna 5-proc. stawka VAT. Podatek 23-proc. płacą tylko od sprzedaży napojów (z wyjątkiem soków) - pisze "Rzeczpospolita".

Ponadto właściciel food trucka nie musi płacić PIT od dochodu, ma prawo wybrać 3-proc. ryczałt naliczany od przychodu.

Tyle Rzeczpospolita. I jaki z tego wniosek? Że można zlikwidować kasy fiskalne w ogóle, odciążając tym samym nie tylko obwoźne bary, ale przedsiębiorców w ogóle. Wprowadzić ryczałt (a propos: jedyny podatek, na którym nie da się oszukiwać) - i szafa gra :)

Obraz: 
Polska podatkowym rajem dla właścicieli food truck'ów
Kategoria: 

Komentarze

CAPTCHA
Antyspam (wielkość liter ma znaczenie)
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.

Wysłane przez pitpita (niezweryfikowany) w pt., 12/06/2015 - 22:57

Co robią panie w urzędzie skarbowym? Siedzą na vacie i grzebią w picie xDDDD kojfłem! xDDDDDDDD

Wysłane przez prezydent bulu ... (niezweryfikowany) w czw., 02/07/2015 - 10:43

a ja jestem na wakacjach i piedze na panie w urzedzie skarbowym :) o...ooo..oooooo!!!!!!!

Wysłane przez płatnik zus (niezweryfikowany) w czw., 02/07/2015 - 21:00

najgorsze, że to prawda

Wysłane przez hwdp997 (niezweryfikowany) w pt., 03/07/2015 - 11:46

już mendy znowu siedza i kombinują jak skubac przedsiębiorce. wziął by się jeden brudas z drugim do prawdziwej roboty pojedził takim autem po letniskach, posiedział by sobie w upale w takim aucie słuchał marudzeń frajerów że kurwa za drogie hotdogi bulka kurwa niedopieczona piwa za mało i tak kurwa jego mac do zajebania na wakacje do takich kurortów w krzakach ze sraczem z serduszkiem w drzawiach jezdzi ta urzednicza biedota, bo normalnie na serio pracujacego i na prawde to stac na normalne wakacje dla bialego czlowieka a bialy murzyn z urzedu specjalista kurwa od kserokopiarki pierdolone nieroby tylko wymyślają na ile jeszcze mnie naciągnąć kurwa ich mać zajebana była! zamiast akcji wez paragon zrobił bym im akcje chuj wam w dupe pedały!!!!